Wigilie klasowe
 
czytaj więcej >>

Święta w Centrum Zdrowia Dziecka
W czwartek 20 grudnia grupa uczniów liceum oraz gimnazjum pod opieką nauczycieli; Pana Roberta Muchy oraz Pani Marii Jackowskiej udali się do Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu aby umilić czas chorym dzieciom.
czytaj więcej >>

Na świetlicy oddziału onkologii odbyły się występy. Były grane kolędy przez dziewczyny ze szkoły muzycznej oraz recytowane wiersze . Każde dziecko dostało upominek od Świętego Mikołaja . Były też oczywiście łakocie... Coroczne wizyty w szpitalu wnoszą do naszych serc dużo radości, uczymy się pomagać i być wrażliwym na innych ludzi, a dzieci mogą choć na chwilę oderwać się od smutnej rzeczywistości oraz spędzić miło i inaczej niż zwykle czas.
Rozalia Pośpiech

Warsztaty organizowane przez Instytut Germanistyki UW
W dniu 13 grudnia uczniowie klasy III A oraz IABL i ICL, którzy uczą się w naszej szkole języka niemieckiego, wzięli udział w warsztatach organizowanych przez Instytut Germanistyki UW w ramach projektu Lingua Bona.
czytaj więcej >>

Młodzież pracowała w trzech dziesięcioosobowych zespołach z wykładowcami akademickimi: p. dr Anną Jorroch, p. dr Anną Damięcką-Wójcik oraz p. dr Michałem Jamiołkowskim. Warsztaty podzielone były na trzy bloki tematyczne: muzyka, realioznawstwo - geografia, życie w NRD. Tematyka zajęć związana była zatem nie tylko z językiem niemieckim, ale również z kulturą i historią naszego zachodniego sąsiada. Uczniowie mieli okazję posłuchać niemieckiej muzyki i porozmawiać na temat zapożyczeń z języka angielskiego w tekstach popularnych niemieckich artystów. Z uwagą przyglądali się mapie Niemiec i konturom poszczególnych landów. W sali wykładowej zaaranżowanej jako muzeum NRD mogli odkryć, jak wyglądało życie codzienne i kulturalne w NRD.
Część podsumowująca warsztaty przeprowadzona była w formie quizu, w którym uczniowie, odpowiadając drużynowo, mogli sprawdzić swoją wiedzę. Zarówno uczniom klasy gimnazjalnej jak i licealnej bardzo podobała się wizyta na uczelni i nie mogą się już doczekać kolejnej.

Polska. Lubię to.
Biblioteka szkolna przygotowała kilka konkursów, w których udział wzięli zarówno najmłodsi, jak i starsi uczniowie naszej szkoły.
czytaj więcej >>

Uczniowie klasy 2 układali puzzle i uzupełniali słowa hymnu. Dla starszych uczniów przygotowaliśmy nieco trudniejsze zadania. Z odgadywaniem znanych cytatów z książek młodzież poradziła sobie nadzwyczaj dobrze. Znani Polacy, ich osiągnięcia też nie sprawiło uczniom większego problemu. Natomiast dopasowanie tytułu piosenki do jej wykonawcy okazało się trudne - z pomocą udało się zadanie rozwiązać. Za poprawne odpowiedzi uczniowie mogli liczyć na słodki upominek.

Niepodległa
Uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym dniu wszyscy odśpiewali o godzinie 11.11 cztery zwrotki hymnu narodowego, a następnie obejrzeli program artystyczny przygotowany przez uczniów klasy 8d oraz szkolny chór Fermata, kierowany przez panią Katarzynę Kłyko - Jędrzejczak.
czytaj więcej >>

Tego dnia w szkole było wiele przepięknych biało - czerwonych dekoracji. Uczniowie przygotowali też kilka wystaw poświęconych bohaterom z czasów I wojny światowej oraz początkom Niepodległej Polski i polskim symbolom narodowym.

„Logo naszego Liceum”
Przez ostatni tydzień mieliście okazje zagłosować na swój ulubiony wzór reprezentujący logo szkoły naszego liceum. Głosy jednoznacznie pokazują, który projekt zawrócił Wam w głowie.
czytaj więcej >>

Mamy nadzieję, że każdy jest zadowolony z wyboru. Już niedługo na Naszych bluzach i koszulkach zagości niebiesko-białe logo!
Trzymajcie się ciepło!
#liceumsmocza #161lo #LO

Gala "100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości"
Dnia 29 października, Nasi licealiści, udali się na Galę, której tematem przewodnim było 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości.
czytaj więcej >>

Uczniowie nie tylko godnie reprezentowali szkołę, na tak ważnym wydarzeniu, ale również nabyli więcej wiadomości dotyczących zarówno krwawej jak i szczęśliwej przeszłości naszego kraju.
Mieliśmy zaszczyt i przyjemność wysłuchać wspomnień żołnierzy, harcerzy oraz sanitariuszek Armii Krajowej.
Trudno uwierzyć jakie okrucieństwo w tamtych latach potrafił wyrządzić człowiek.
Niezastąpiony chór i tancerze, pozwolili nam na chwilę przenieść się do roku 1918 oraz odczuć tą radość, jaka towarzyszyła polskim obywatelom dnia 11 listopada.
Dzięki poświęceniu, odwadze i miłości naszych przodków do ojczyzny, teraz możemy z dumą śpiewać... jeszcze Polska nie zginęła!

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019
W dniu 3 września 2018 roku zainaugurowało swoją działalność CLXI Liceum Ogólnokształcące.
czytaj więcej >>

Pani dyrektor Beata Aranowska - Ptaszek przywitała uczniów klas pierwszych, którzy rozpoczęli naukę w klasie dwujęzycznej i o profilu matematyczno-przyrodniczym oraz życzyła im samych sukcesów w pracy. Przedstawiła także całą kadrę pedagogiczną, a cała społeczność szkolna uczciła minutą ciszy bohaterów walk kampanii wrześniowej 1939 r.

top